O nasKim jesteśmy i dlaczego tak się nazywamy?

A więc jesteśmy grupą znajomych, którą połączył nas na początku airsoft, a dalej zamiłowanie do rekonstrukcji historycznej. Każdy z nas jest inny. Nie odtwarzamy jednej armii, okresu. Nasza siła polega na zróżnicowaniu rekonstrukcji jakich podejmujemy. Dopiero zaczynamy jako jedna wspólna grupa, lecz każdy z nas ma już doświadczenie z dioram, treningów oraz wspólnych spotkań. Zjednoczyliśmy nasze siły w celu lepszej naszej identyfikacji oraz wzajemnej pomocy. Chciałbym podkreślić, że rekonstrukcja to nasza pasja i nie nastawiamy się na finansowe zyski lecz na wzajemną integrację grupy, rozwijania się oraz poszukiwań nowych kontaktów oraz wyzwań.

Dlaczego nazywamy się "Lubelska Grupa Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej"?

Otóż ta nazwa najlepiej oddaje nasz charakter grupy. Lubelska bo grupa narodziła się w mieście Lublin i z tym miastem jesteśmy emocjonalnie związani. Jednocześnie grupa ma pewien wymiar ogólnopolski gdyż jeden z naszych członków pochodzi z ziemi lubuskiej.

Dlaczego nazwaliśmy się "Grupa Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej"?

Ponieważ odtwarzamy konflikty mające miejsce po II wojnie światowej. Nasi członkowie odtwarzają np. US Marines z roku 2004, niemieckich grenadierów pancernych biorących udział w misjach podczas rozpadu Jugosławii, jednostki sił specjalnych obecnej Federacji Rosyjskiej oraz paru innych okresów. Posiadamy oryginalne sorty wojskowe, których zdobycie czasem wymagało dużo czasu i cierpliwości.

Jesteśmy otwarci na współpracę, nowe pomysły jak i twarze. W zakładce "Kontakt" podane są namiary do naszych członków. Z naszej strony zapraszamy serdecznie na nasze dioramy, wystawy oraz zapraszam również do kontaktu z nami.Zapraszamy na: